Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministri Britanik i Mbrojtjes, Geoff Hoon ka thënë në Islamabad se India dhe Pakistani
janë miq të Britanisë, por prova e fundit raketore që bëri India ka qenë e padobishme për përmirësimin e marrëdhënieve të tensionuara midis dy vendeve fqinje.
Sekretari Hoon ka lavdëruar presidentin e Pakistanit, Pervez Musharraf për qëndrimin e tij të guximshëm që të ndalojë disa grupe militante dhe për asistencën e ofruar për forcën e ISAF-it në Afganistan, të udhëhequr nga Britania.
XS
SM
MD
LG