Ndërlidhjet

MOSKË


Kremlini shfaqi brengosje lidhur me katër rrëzime helikopterësh ushtarakë ditëve të fundit në Çeçeni, kur janë vrarë 25 ushtarë rus, në mesin e të cilëve edhe disa ushtarakë me grada të larta.
Zëdhënësi i Kremlinit, i ka quajtur aksidentet tendencë brengosëse ,por rrëzimet i janë atribuar “gabimeve teknike” dhe janë përjashtuar spekulimet që helikopterët jenë rrëzuar nga të shtëna kryengritësish çeçenë.
XS
SM
MD
LG