Ndërlidhjet

SHKUP


Zëdhënësi i policisë, Vasko Shutarov i deklaroi agjencisë Asocieted Press se “autoritetet” besojnë se cak i sulmit me bombë në Haraçinë, me ç’rast u vra Aco Stojanovski, ndërsa një tjetër person u lëndua rëndë, ishte i vëllai i Stajanovskit, që është pjesëtar i forcave të sigurimit të Maqedonisë.
Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë incident. Vëzhguesit nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian po e hetojnë rastin.
XS
SM
MD
LG