Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell thotë se nuk u beson deklaratave të Saddam Hussein se Iraku nuk është i interesuar të fus në dorë armë për zhdukjen në masë dhe ka riafirmuar se Shtetet e Bashkuara do të veprojnë që ti kundërvihen asajë që e shohin si rrezik prezent.
“I kemi dëgjuar dhjetë vjetë këto deklarata e po të jenë të vërteta ka një rrugë të thjeshtë për ti provuar-të lejohen inspektorët e Kombeve të Bashkuara të kthehen në Bagdat e të verifikojnë”, ka thën Powell.
XS
SM
MD
LG