Ndërlidhjet

BUJANOC


Policia e Vranjës thotë se mbrëmë ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në grumbullin e gypave që duhej vendosur në ujsjellësin për fshatrat Luçan dhe Tërnoc i Madh në Luginën e Preshevës, që u cilsua si akt terrorist, por pa viktima dhe ka ndërmarrë gjurmimin e “terroristëve”, siç thuhet.
Ndonëse askush nuk u fajsua shprehimisht për shpërthimin, autoritetet serbe thanë se “shpërthimi kishte qëllim të friksojë dhe dëbojë së andejmi banorët serbë” dhe kanë kërkuar nga liderët e shqiptarëve që ta dënojnë .
XS
SM
MD
LG