Ndërlidhjet

MOSKË


Komanda ushtarake ruse thotë se kundërshton çfardo pjesmarrje të Shteteve të Bashkuara në operacionet kundër kampeve të dyshuara terroriste në grykën Pankisi të të Gjorgjisë,duke thënë se Rusia dhe Gjorgjia duhet ti shkatërrojnë bashkërisht këto qendra terroriste.
Një zyrtar i lartë amerikan tha dje se Uashingtoni po shqyrton rrugët për ti ndihmuar Gjorgjisë të zgjidhë këte problemin.
Besohet se terroristë të dyshuar të al Kaidës fshihen në grykën Pankisi afër Çeçenisë, republikës separatiste të Rusisë.
XS
SM
MD
LG