Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë përfunduan bisedimet dy-ditëshe në Moskë lidhur me kontrollin e eksportit me qëllim të parandalimit të proliferimit të armëve për shkatërrim në masë.
Shtetet e Bashkuara kishin shtrënguar Rusinë që të vë nën fre eksportet e të ashtuquajturave teknologji që mund të shfrytëzohen dyfish dhe mund të përdoren për zhvillim armësh.
XS
SM
MD
LG