Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ata të cilët vranë reporterin e “Wall Street Journal”, as që kanë pasur ndonjëherë ndërmend ta lironin – thanë sot hetuesit e rastit. Autoritetet e Pakistanit sinjalizojnë organizatat e huaja në vend që të tregohen të vëmendshme pasi çfarë ndodhi me Daniel Përll, mund të jetë vetëm fragment i një skeme të gjerë terroriste. Të premten presidenti Pervez Musharraf, u zotua se do të “asgjësonte” vrasësit e reporterit Përll dhe se do të luftonte terrorizmin “me dorë të hekurt”.
XS
SM
MD
LG