Ndërlidhjet

JERUZALEM


Zëdhënësja Galak, ka thënë se zoti Havier Solana do të udhëtojë për në Riad me qëllim që të diskutojë me princin saudit të kurorës, Abdullah, nismën për normalizimin e raporteve mes shteteve arabe dhe Izraelit, në këmbim të tërheqjes së plotë të këtij të fundit nga territoret e pushtuara palestineze. Kjo nismë po gjen mbështetje gjithnjë e më të madhe në qarqe diplomatike ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG