Ndërlidhjet

TIRANË


Arritja e marrëveshjes politike në Kosovë, provon vullnetin shtetformues të shqiptarëve – ka vlerësuar qeveria e Shqipërisë. Duke përmendur këtë zhvillim por edhe formimin e Këshillit Koordinues në Maqedoni, zëdhënësi i kryeministrit Pandeli Majko, tha se faktori politik shqiptar në rajon mbetet i interesuar për stabilitet dhe përparim.
XS
SM
MD
LG