Ndërlidhjet

SARAJEVË


Presidenti i Republikës serbe në Bosnje, ka kritikuar paqeruajtësit e SFOR-it dhe dy përpjekjet e tyre për arrestimin e të akuzuarit për krime lufte, Radovan Karagjic. Mirko Sharovic, tha se demonstrimi i forcës së SFOR-it e kompromentonte shumë NATO-n, që sic u shpreh ai, “ka marrë përsipër qartësisht, rolin e policisë”.
XS
SM
MD
LG