Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria izraelite u takua të planifikojë hakmarrjen e saj pas vrasjes së 21 izraelitëve prej të cilëve shtatë ushtarë, brenda disa orësh, në sulme vetëvrasëse në Jerusalem dhe sulme kundër ushtarëve izraelitë në territoret palestineze.
Aviacioni, helikopterët dhe tanket izraelite vepruan në orët e mëngjezit kundër caqeve palestineze, e si Izraeli ashtu edhe palestinezët thonë se ndërmarrin sulmet e veta si hakmarrje për sulmet e mëparshme të palës tjetër.
XS
SM
MD
LG