Ndërlidhjet

LONDËR


“Daily Telegraf” raporton në numrin e saj të sotëm se NATO ka nisur një hetim në bazë të akuzave të ngritura nga gazetat “The Times” dhe “Hamburger Abendblat” sipas të cilavë, operacioni i SFOR-it në Foçë të Bosnjes, ishte kompromentuar nga një oficer francez. Sipas burimeve të tyre, oficeri francez kishte lajmëruar përmes telefonit policinë serbe, rreth misionit për arrestimin e Radovan Karaxhiqit. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, lordi George Robertson, i quajti raportet “vetëm spekullime”.
XS
SM
MD
LG