Ndërlidhjet

KABUL


Komandantët më të lartë të Afganistanit bënë thirrje për bashkim gjatë konferencës së parë mbi sigurinë që kishin në Kabul
Kryeministri i përkohshëm, Hamid Karzai tha pas takimit se të gjithë liderët kryesorë janë të një medje për formimin e armatës së re komëtare.
Ministri i Mbrojtjes, Mohammad Fahim tha se armata kombëtare do të jetë e pavarur dhe nuk do të angazhohet në konflikte politike.
XS
SM
MD
LG