Ndërlidhjet

BERLIN


Ministria gjermane e Mbrojtjes njoftonë se dy ushtarë gjermanë dhe tre ushtarë danezë janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur gjatë një shpërthmi aksidental në Kabul.
Duke raportuar incidentin, gjenerali Harald Kujat tha në Berlin se ushtarët, pjestarë të Forcës Ndërkombëtare të Sigurisë, ishin duke çmontuar një raketë kundër-ajrore, dhe se nuk ka patur shenja të ndonjë sabotimi.
XS
SM
MD
LG