Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Amerikan Xhorxh Bush të hënën do të zhvillojë një ceremoni përkujtimore me rastin e gjashtëmujorit të sulmeve terroriste të 11 shtatorit.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Ari Fleischer tha se presidenti Bush do të rrethohet nga familjarët e viktimave dhe ambasadorët e vendeve aleate amerikane në luftën kundër terrorizmit.
Ai shtoi se rreth 1.500 veta janë ftuar të marrin pjesë në ceremoninë, e cila do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë.
XS
SM
MD
LG