Ndërlidhjet

JERUZALEM


Agjensitë e lajmeve informojnë se helikopterë luftarakë izraelitë kanë sulmuar instalimet e sigurisë të Autoritetit Palestinez në Nablus, Khan Junis dhe Rripin e Gazës. Nuk ka ende njoftime për viktima. Sulmi i sotëm ndodhi vetëm disa orë pasi kryeministri izraelit Ariel Sharon tha se do të zhvillonte bisedime me palën palestineze edhe nëse veprimet luftarake do të vazhdonin.
Më tepër se 40 palestinezë dhe pesë izraelitë u vranë dje në përleshjet në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG