Ndërlidhjet

JERUZALEM


Një person i armatosur hapi zjarr pasdite mbi kalimtarët në qytetin verior të Izraelit, Netanja, duke plagosur të paktën 38 njerëz. Po sot aeroplanë luftarakë izraelitë kanë sulmuar instalimet e sigurisë të Autoritetit Palestinez në Nablus, Khan Junis dhe Rripin e Gazës. Nuk ka njoftime për viktima.
XS
SM
MD
LG