Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës ministri i jashtëm i Rusisë, Gjorgji Mamedov dhe zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Bollton, kanë diskutuar sot sërish rreth kontrollit të amëve. Ministria e jashtme ruse bën të ditur se bisedat janë fokusuar në “çështje që kanë të bëjnë me armatimet strategjike ofensive, mbrojtjen raketore dhe jo-proliferimin”.
XS
SM
MD
LG