Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Komisionerja e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, Mary Robinson udhëtoi në Islamabad, pas kritikave të fundit që Uashingtoni i bëri Pakistanit lidhur me situatën e të drejtave të njeriut.
Në raportin e Departamentit të Shtetit thuhet se gjendja me të drejtat e njeriut në Pakistan është e mjerueshme, dhe përmenden raporte për dënime jashtë-ligjore dhe vrasje nga policia.
Qeveria e Pakistanit raportet i hodhi poshtë, duke thënë se gjendja me të drejtat e njeriut është përmirsuar.
XS
SM
MD
LG