Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i lartë europian, Havier Solana, udhëton sot për në Beograd për të diskutuar rreth të ardhmes së Jugosllavisë dhe do të takohet me presidentin jugosllav Vosjillav Koshtunica dhe atë malazez, Millo Gjukanoviç – ka njoftuar zëdhënësja e tij. Ajo ka shtuar më tej se Solana shpreson “t’i japë një impuls progresit në bisedimet dypalëshe” për ruajtjen e Federatës jugosllave.
XS
SM
MD
LG