Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

RAMALLAH


I dërguari amerikan në Lindjen e Mesme, Antoni Zini, është takuar sot me zyrtarë të lartë palestinezë në selinë e liderit Jaser Arafat.
Takimet e veçanta të ditës së djeshme me kryeministrin izraelit, Ariel Sharon dhe udhëheqësin palestinez, Jaser Arafat, gjenerali i pensionuar amerikan i vlerësoi si “mjaft pozitive”. Antoni Zini tha se pret që armëpushimi ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve të fillojë brenda tre ditëve.
XS
SM
MD
LG