Ndërlidhjet

BERLIN


Zyrtarë të lartë nga vende që janë aleatë më të vendosur të Uashingtonit në fushatën kundër terrorizmit, Gjermania, Britania dhe Kuvajti tërhoqën vërejtjen kundër sulmeve të mundshme ushtarake të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara ndaj Irakut.
Parlamenti gjerman nuk do të mbështeste kurrfarë sulmesh ndaj Irakut, tha ministri i Jashtëm Joschka Fischer, kurse sekretari i Bredshëm britanik, David Blunket i ka tërhequr vëmendjen kryeministri Blair se trazira mund të shpërthenin në Mbretërinë e Bashkuar nëse do të sulmohej Iraku.
XS
SM
MD
LG