Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Gjorgjisë, Eduard Shevarnadze tha në Bruksel se qeveria e tij po diskutonë me Rusinë dhe po konsultohet me Shtetet e Bashkuara për prospektet e kthimit të refugjatëve Çeçenë në vendin e tyre.
Shevarnadze takoi shefin e politikës së jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana dhe njoftoi se diskutimet kanë prekur situatën në grykën Pankisi të Gjorgjisë, ku mund të jenë strehuar luftëtarë të dyshuar al Kaidas, siç kanë thënë Shtetet e Bashkuara.
Pas dite ai takon edhe sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, George Robertson.
XS
SM
MD
LG