Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf mbajti një mbledhje në Islamabad me shefat e policisë, guvernatorët e provincave dhe zyrtarë të lartë të qeverisë për të shqyrtuar situatën e sigurisë në vend.
Takimi është mbajtur pas sulmit me granata të së dielës kundër një kishe, me ç,rats u vranë pesë njerëz bashkë me dy shtetas amerikanë, kurse sot në Lahore u vra edhe një shkollar i lartë islam me dy bashkëpuntorë.
Presidenti Musharraf, në janar, nisi fushatën kundër militantëve islamikë.
XS
SM
MD
LG