Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zëvendës kryeministri i Serbisë, Momçillo Perishiq dha dorheqie, pas akuzave se ai kishte spiunuar për Shtetet e Bashkuara.
Perishiq,i cili dikur ishte shef aramte nën ish -presidentin Sllobodan Millosheviq, ka demantuar akuzat, por ka pranuar kërkesën e kryeministrit Zoran Xhinxhiq që të japë dorëheqie dhe të dorzojë imunitetin e deputetit që ky rast të mos e dëmtojë qeverinë.
XS
SM
MD
LG