Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Zëdhënësi i ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, majori Bryan Hilferti ka njoftuar se janë vrarë 10 luftëtarë talibanë dhe al Kaidas, të cilët kishin sulmuar dje trupat aleate afër qytezës Khost në lindje të Afganistanit, pran kufirit me Pakistanin, kurse një është arrestuar.
Në Uashington, një zyrtar i Departamentit të Mbrojtjes tha se gjatë atij sulmi është plagosur një ushtar amerikan dhe janë vrarë dy ushtarë aleatë dhe se sulme të tilla pret edhe në të ardhmen.
XS
SM
MD
LG