Ndërlidhjet

JERUSALEM


Diskutimet për armëpushim midis Izraelit dhe palestinezëve me ndërmjetësimin e të deleguarit të Shteteve të Bashkuara, Anthoni Zinni do të vazhdojnë ,ndonëse rundi i sotëm përfundoi pa marrëveshje.
Zëdhënësi i qeveris izraelite ka shfaqur si vullnetin për arritjen e armëpushimit ashtu edhe vendosmërinë që të ndjekë “terroristët” palestinezë, kurse zëdhënësi palestinez ka thënë se “synimet e vërteta” të Izraelit janë vazhdimi i strategjiisë së konfrontimit.
Ndërkohë, raportohet për një shpërthim në Jerusalem, me gjasë nga bombardues vetëvasës, që ka lënë mjaftë të plagosur.
XS
SM
MD
LG