Ndërlidhjet

SEUL


Ushtritë amerikane dhe jug- koreane kanë filluar stërvitjet e përbashkëta më të mëdha si aleatë që nga lufta e Koresë, e viteve 1950-53.
Shtetet e Bashkuara dhe Korea Jugore kanë njoftuar se stërvitjet kanë karakter defanziv, por Korea Veriore i ka dënuar ato si përgatitje për të ndërmarrë “holokaust bërthamor” në Gadishullin korean.
XS
SM
MD
LG