Ndërlidhjet

KARAÇI/PAKISTAN


Gjakata pakistaneze ka urdhëruar fillimin e gjykimit të katër militantëve islamikë të përfshirë në vrasjen e gazetarit amerikan, Daniel Perl.
Kryeprokurori ka akuzauar sheikun Ahmed Omar Saed dhe tre persona të tjerë për rrëmbimin, terrorizimin dhe vrasjen e gazetarit amerikan.
Shtatë pesona të tjerë, që akoma janë të lirë, përmenden në akuzën e kryeprokurorit që e paraqiti para gjyqit që po mbahet në Karaçi.
XS
SM
MD
LG