Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatë njoftoi se nja 80 mijë refugjatë afganë janë kthyer nga Pakistani në vatrat e tyre brenda tre javësh, kurse gjatë vitit pritet të kthehen një milion e dy qind mijë.
Por, zëdhënësi i saj tha se resurset e Agjencisë janë të stërngarkuara dhe u ka bërë apel vendeve donatore që të përshpejtojnë fondet.
XS
SM
MD
LG