Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Xhorxh Bush përfundoi turneun në Amerikën Latine, gjatë të cilit vizitoi Meksikën, Perunë e Salvadorin si dhe u takua me kryetarët e shteteve të Amerikës Qendrore.
Bush premtoi një ndihmë prej 10 miliardë dollarësh në mbështetje të reformave politike, ekonomike dhe sociale të këtyre vendeve si dhe forcimin e marrëdhënieve tregtare me Amerikën Latine.
XS
SM
MD
LG