Ndërlidhjet

PRISHTINË


NATO njofton se një paqëruajtës nga Rumania ka vdekur dhe një tjetër është lënduar nga goditja e rrymës elektrike që kishin marrë dje në Klinë.
Aksidenti ka ndodhur kur dy paqëruajtësit kanë qenë duke lëvizar një radio-pajisje, antena e së cilës ka prekur përçuesin e tensionit të lartë.
Dy paqëruajtësit kanë qenë pjestarë të policisë ushtarake pran forcës paqëruajtëse në Kosovë të udhëhequr nga NATO.
XS
SM
MD
LG