Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon do të mbledhë gjatë ditës kabinetin e tij për të vendosur nëse të lejojë liderin palestinez, Yasser Arafat të dalë nga Ramallahu dhe të marrë pjesë në samitin e liderëve të vendeve arabe në Bejrut.
Në prak të këtij samiti, kryeministri Ariel Sharon tha në Jerusalem se “Izraeli është vend që kërkon paqën e përherëshme në siguri, por fqinjët e tij duhet të njohin dhe pranojnë të drejtën e tij që të jetojë në paqë në tokën e vetë”.
XS
SM
MD
LG