Ndërlidhjet

UASHINGTON


Trupat ushtarake të Shteteve të Bashkuara do të fillojnë të stërvisin armatën e posaformuar të Afganistanit brenda katër apo gjashtë javësh, njoftoi Pentagoni.
Ndërkohë, një grup i ri prej 100 ushtarësh britanikë arriti në Afganistan që të fillojë misionin kundër elementeve të mbetura të forcave të al Kaidës dhe talibanëve.
Britania planifikon të dërgojë edhe 1.600 trupa plotësuese, të cilët do të veprojnë krahas me forcat Amerikane.
XS
SM
MD
LG