Ndërlidhjet

MOSKË


I deleguari i Rusisë për të drejtat e njeriut,Oleg Mirnov thotë se qytetarët e Rusisë ballafaqohen me abuzime të gjithanëshme të të drejtave dhe lirive të tyre.
Në një Intervistë për të përditëshmen “Nezavisimiaya Gazeta”, Mirnov është vërsulur kundër kufizimeve të lirisë së shtypit, dhunës ndaj civilëve në Çeçeni dhe mjerimit ekonomik me të cilin ballfaqohen shumë rusë.
Ai ka thënë se nja 40 përqind të qytetarëve të Rusisë jetojnë në varfëri, dhe rrjedhimisht u është muhuar e drejta për jetë me dinjitet.
XS
SM
MD
LG