Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i krahut jugor të NATO-s, admirali Gregori Xhonston ka hedhur poshtë thashethemet për reduktimin e forcës ndërkombëtare paqëruajtëse në Kosovë, duke i quajtur si spekulime.
NATO nuk ka marrë kurrfarë vendimi për zvoglimin e potencialit ushtarak në Kosovë, ka thënë admirali Xhonston në konferencë për shtypin në Prishtinë pas takimit me presidentin Ibrahim Rugova, kryeministrin Bajram Rexhepi dhe shefin e UNMIK-ut Michael Steiner.
Presidenti Rugova deklaroi se e kishte njoftuar zyrtarin e lartë të NATO-s me prioritetet në Kosovë dhe parakushtet për realizimin e tyre.
XS
SM
MD
LG