Ndërlidhjet

TIRANË


Drejtori i përgjithshëm i bankës më të madhe kursimore në Shqipëri, Edvin Libohova i ka siguruar qindra klientë në qytetin e Fierit se paratë e tyre janë të sigurta.
Ai takoi gjithashtu edhe të punësuarit e rraskapitur nga tërheqiet masive të depoziteve nga frika se banka do të falimentonte.
Banka raportoi se klientët kishin tërhequr pesë herë më shumë para gjatë këtij muaji se muajin e kaluar.
Banka e kursimeve është e fundit bankë shtetërore në Shqipëri dhe ka gjasat të privatizohet.
XS
SM
MD
LG