Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një ushtar amerikan ka gjetur vdekjen dhe një tjetër është plagosur nga shpërthimi i një mine tokësore në afërsi të qytetit Kandahar. Një zëdhënës i Komandës Qendrore në Tampa të Floridës, tha se ushtarët, të cilët merrnin pjesë në misionin e Shteteve të Bashkuara në Afganistan, ishin në proces stërvitor në kohën kur ndodhi aksidenti.
XS
SM
MD
LG