Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb, Zoran Xhinxhiq ka deklaruar sotë se arrestime të të akuzuarve për krime lufte janë të mundëshme “brenda tre-katër ditësh, nëse vendi dëshironë të evitojë sanksione dhe izolim ndërkombëtarë”.
“Ky është realiteti me të cilin ballfaqohemi”, ka thënë Xhinxhiq.
Ministri serb i Drejtësisë,Vlladan Batiq tha se “policia republikane është autorizuar që të bëjë arrestime,dhe ajo do të vendosë se kur dhe cili do të ekstradohet” në Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG