Ndërlidhjet

KAIRO


Mijëra egjiptianë marshuan sot në mbështetje të palestinezëve duke kërkuar largimin e ambasadorit të Izraelit nga Kairo, si dhe t’u lejohet t’i bashkangjiten kryengritjes palestineze.
Demonstratat e sotme ishin më të mëdhatë në vazhdën e protestave treditëshe prej inkurzionit të trupave izraelite në selinë e liderit palestinez Yasser Arafat në Ramallah.
XS
SM
MD
LG