Ndërlidhjet

KISHINJEV


Dhjetëra mijë vetë protestuan sot në kryeqytetin e Moldavisë duke kërkuar dorëheqjen e komunistëve në pushtet dhe zgjedhje të parakohshme.
Demonstrantët ishin të mllefosur ngaqë, siç thanë, qeveria përpiqet ta kthejë prapë Moldavinë në sferën e ndikimit rus.
XS
SM
MD
LG