Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izareli i ka zgjeruar operacionet ushtarake në territoret palestineze, duke dërguar tanket dhe trupat në Kalkilë, pasi qeveria izraelite e quajti Arafatin “armik të botës së lirë”,dhe e akuzoi për koordinim dhe drejtim me fushatën aktuale të “terrorit”.
Kryeministri Ariel Sharon tha se Izraeli ndodhet “në luftë dhe në momentin vendimtar të historisë së tij” dhe u kërcënua me “luftë të pakompromis” për shkatërrimin e infrastrukturës së terroristëve anti-izraelitë
Armata izraelite ka marrë udhëzime që ta izolojë plotësisht Yasser Arfatin në selin e tij në Ramallah, por se nuk ka qëllim që ta nënshtrojë.
XS
SM
MD
LG