Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i diplomacisë jugosllave Goran Svillanoviq tha se do të ishte tragjedi e madhe nëse vendi mbetet nën sanksione gjatë muajve të ardhshëm.
Ai tha se Beogradi praktikisht është nën sanksionet e Shteteve të Bashkuara, dhe kjo do të zgjatë deri në vendimin e Kongresit në 8 prill.
Kryeministri i Serbisë Zoran Xhingjiq tha se pret që të martën ose të mërkurën të bëhen “ekstradimet e para” të të akuzuarve për krime të luftës në Hagë
“Vendimi për ekstradimin e tyre varet nga presidenti jugosllav Vojisllav Koshtunica dhe politika e tij”, tha Xhingjiq.
XS
SM
MD
LG