Ndërlidhjet

BETLEHEM


Tanket izraelite të mbështetur nga helikopterë vazhduan ofenzivën në territoret palestineze, kurse zëdhënësi i armatës tha se janë arrestuar mbi 700 persona në qytetin e Ramallahut.
Izraeli thotë se hyrja e trupave në Ramallah dhe qytetet tjera të Bregut perëndimor ka për qëllim izolimin e Yasser Arafatit, por jo lëndimin e tij, dhe shpartallimin e terroristëve të dyshuar dhe infrastrukturës.
Shtypi izraelit raporton se kyreministri Ariel Sharon nuk përjashtonë mundësinë që ta dëbojë Arafatin nga territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG