Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara citohen të kenë thënë se se një komandant i lartë i al Kaidës besohet të jetë kapur në Pakistan dhe tani ndodhet në arrestin Amerikan.
Abu Zubaydah, i dyshuar të jetë bashkëpuntor më i lartë i liderit të al Kaidës, Osama bin Ladenit, raportohet të jetë kapur nga autoritetet e Pakistanit javën e kaluar.
Këto raporte i konfirmoi edhe presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, i cili megjithatë tha se “nuk është qind për qind i sigurtë” nëse i arrestuari është Abu Zubaydah.
XS
SM
MD
LG