Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarë të UNMIK-ut në Prishtinë kanë deklaruar se nuk janë të sakta shkrimet nëpër disa media të vendit, sipas të cilave Administrata e Kombeve të Bashkuara dhe Beogradi janë marrë vesh për transferimin e të burgosurve serbë nga Kosova në Serbi.
Transferimit duhet t'i paraprijnë disa kushte të tjera, kanë vlerësuar funksionarë të UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG