Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një fshatar shqiptar dhe e shoqja e tij janë lënduar në orët e para të mëngjesit, kur një sulmues i panjohur sulmoi me granatë dore shtëpinë e tyre në fshatin Dobrosin – bën të ditur agjensia AP. Të plagosurit janë transferuar menjëherë në një spital të Kosovës. Vëzhgues të OSBE-së po inspektojnë vendngjarjen ndërsa policia ka nisur hetimet – raporton më tej AP.
XS
SM
MD
LG