Ndërlidhjet

SEUL


Korea e Veriut dhe ajo e Jugut mendohen të jenë afër arritjes së një marrëveshjeje lidhur me shkëmbimet ekonomike dhe bashkimin e familjeve të ndara. Agjencitë perëndimore të lajmeve citojnë Ministrinë e Bashkimit në Seul të thotë se ndryshimet erdhën pas takimit të djeshëm të të dërguarit special jugkorean, Lim Dong Von, me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Il.
XS
SM
MD
LG