Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara mirëpritën nënshkrimin e një armëpushimi formal midis Angolës dhe guerrilasve të UNITA-s, pas rreth tre dekadash luftë. Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Filip Riker, njoftoi se Shtetet e Bashkuara presin me padurim realizimin e plotë të marrëveshjes dhe janë të gatshme për të ndihmuar në përpjekjen për ribashkimin kombëtar.
XS
SM
MD
LG